Skip to Content

Pinigų paskolinimas-pasiskolinimas

Paskolos sutartis

Labai paprastas ir trumpas neatlygintinės (be palūkanų) pinigų paskolos sutarties variantas. Fizinių asmenų paskolos sutartis turi būti rašytinė, jeigu paskolos suma viršija šešis šimtus eurų. Jeigu paskolos davėjas yra juridinis asmuo, paskolos sutartis turi būti rašytinė visais atvejais, neatsižvelgiant į paskolos sutarties sumą. Jeigu paskolos suma viršija tris tūkstančius eurų ir šis sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartis turi būti notarinės formos.

Vekselis

Paprastasis neprotestuotinas vekselis. Paprastasis vekselis - vertybinis popierius, kuriuo jį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja vekselio turėtojui sumokėti vekselyje įrašytą sumą. Vekselis patogus tuo, kad norint kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo, nereikia teismo sprendimo, o užtenka turėti notaro padarytą vykdomąjį įrašą.
Paprastasis vekselis, kurio suma didesnė kaip 3000 eurų, turi būti notarinės formos, jeigu vekselio davėjas yra fizinis asmuo arba ūkio subjektas, tvarkantis apskaitą pagal supaprastintos apskaitos taisykles.